Siz de İyilik Ailemizin Bir Parçası Olmak İster Misiniz? 0262 343 42 73

Bir Canı Sevmekle Başlar Her Şey

Bir Canı Sevmekle Başlar Her Şey

Bir Canı Sevmekle Başlar Her Şey


Sahip olduğunuz en büyük özelliğiniz iyiliğinizdir. İyiliklerinizi bizimle paylaşın, paylaşın ki kötü yaşanmışlıklardan çok içtenlikle yapılan iyilikler de sarsın dört bir yanımızı... Paylaşalım ki duyurulalım; duyuralım ki dünyayı iyilik kurtarsın.

Çok değil bir iki hafta önce, genç bir aile bebeklerini doktora götürmek amacı ile evlerinden çıktığında karşılarında bulunan bahçeli evdeki adam elindeki çalı süpürgesi ile yavru köpeği iterken gördüler. Bir yandan kapının önündeki yaprakları süpürüp bir yandan ona sevimli hareketler yapan köpek yavrusunu sokağa doğru iten bu adam genç çiftin dikkatini çekti. Genç çift aynı anda birbirine bakıp minik yavruya doğruldular ve adamın süpürgesinin ucunda bulunan yavruyu kurtardılar.

Çift bebeklerinin kontrolleriyle geçen gün boyunca yavru ile de ilgilenmeye çalışıp, veterinerde gerekli kontrolleri yaptırıp, iğnesi ve gıda gibi ihtiyaçlarını giderdiler. Gittikleri veteriner köpeğin cinsinin Golden olduğunu ve çiftin çok şanslı olduklarını; satıp yavrunun üzerinden para kazanabileceklerini söyledi. Genç çift ise asla düşünmedi bu seçeneği.  Yavrunun üzerinden para kazanmak yerine ona iyi bakılabilecek birilerini aramaya başladılar.

Çiftin bebeklerinin olması, apartman dairesinde yaşamalarından dolayı yavru köpeğin bakımı, yavru köpeğin özgürlüğünün kısıtlanması gibi etkenleri göz önünde bulundurarak böyle bir karar aldılar. Yavruyu iyi bakım sağlayabilecek ve bahçesinde özgür zamanlar geçirebileceği yakın arkadaşlarına ömürlük dost olarak verdiler. O günden beri sevimli yavru günden güne sevgiyle büyüyor…

Okuduğumuzda kalplerimizi ısıtan bu hikâye için gönül elçilerimiz Betül AVCI-İsrafil AVCI’ya teşekkür ederiz…

Bu sayfayı paylaş :